بازگشایی مالی در آمریکا به قیمت جان سیاه پوستان

به گزارش وبلاگ چینی ها، پایگاه اینترنتی دیدبان حقوق بشر هشدار داد بسیاری از ایالتهای جنوبی آمریکا بدون ایجاد شرایط ایمنی لازم در حال بازگشایی هستند که این مسئله جان شهروندان به خصوص کارگران سیاه پوست را تهدید می نماید.

بازگشایی مالی در آمریکا به قیمت جان سیاه پوستان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ چینی ها، پایگاه اینترنتی دیدبان حقوق بشر در مطلبی نوشت برنامه فرمانداران چند ایالت جنوبی آمریکا برای کاستن از محدودیتهای مرتبط با همه گیری کووید-19 و دستورات ماندن در خانه، برای کارگران چاره ای باقی نمی گذارد جز این که برای کسب درآمد زندگی خود را در خطر قرار دهند. این در حالی است که مقامات بهداشتی و کارشناسان پیش از این هشدار داده اند که برداشتن زودهنگام محدودیتها در آمریکا می تواند باعث افزایش نرخ مرگ ومیر و وقوع موج مرگبارتر دوم گردد.

اکنون ائتلافی از فعالان سیاه پوست، کارشناسان و قانون گذاران در حال جلب کردن توجهات به آسیب این سیاستها به خصوص بر کارگران سیاه پوست هستند. این ائتلاف اخیراً با امضای طوماری از فرمانداران چند ایالت جنوبی خواسته برای اولویت دادن به سلامت و امنیت کارگران در برابر منفعت طلبی، به سرعت وارد عمل شوند و به منظور اتخاذ برنامه های ایمنی و اختصاص منابع حفاظت شخصی برای کارگران پیش از برداشتن محدودیتها اقدام نمایند.

بنابر گزارش دیدبان حقوق بشر، دست کم در 9 ایالت جنوبی جایی که محل سکونت اغلب سیاه پوستان آمریکایی است، شرایط لازم که به گفته متخصصان بهداشت و سلامت قبل از بازگشایی ایمن احتیاج است، فراهم نیست، با این حال فرمانداران به قیمت جان کارگران، در حال حرکت به سوی بازگشایی هستند.

سیاه پوستان به خصوص تعداد بیشماری از زنان، در مشاغل با درآمد پایین فعال هستند که مستلزم ارتباط با افراد دیگر است. کسانی هم که به دلیل ایمنی پایین حاضر به بازگشت سر کار نباشند، از مزایای بیکاری محروم خواهند شد و این یعنی درآمدی نخواهند داشت.

تا به امروز نیز آمار نشان می دهد سیاه پوستان آمریکایی تلفات بیشتری در همه گیری کرونا داشته اند. این تاثیر نابرابر بر سلامت مردم سیاه پوست، باعث جلب توجهات به سوی نژادپرستی و نابرابری های ساختاری در ایالات متحده شده است. جایی که احتمال بیشتری دارد که آنها درآمد کم تری داشته باشند، وضع سلامتی شان مساعد نباشد و به طور مثال به دیابت و فشار خون مبتلا باشند و حالا هم به دلیل ابتلا به کووید-19 جان ببازند.

این ائتلاف همچنین خواهان گسترش برنامه بهداشتی مدیکید در این ایالتها شد تا پوشش مراقبتهای پزشکی برای بزرگسالان کم درآمد در ایالتهای جنوبی افزایش یابد. این اقدام می تواند از بسته شدن بیمارستانهای روستایی ممانعت کند و مراقبتهای پزشکی ضروری برای جوامعی که با فقر مواجهند به خصوص مردم منطقه بلک بِلت در جنوب را تامین کند.

دیدبان حقوق بشر در سرانجام تاکید نمود سیاستهای بازگشایی مالی نباید کارگران را مجبور کند بین کسب درآمد و به خطر انداختن زندگی خود یا نداشتن درآمد و فقر بیشتر دست به انتخاب بزنند. سیاه پوستان مناطق جنوبی می خواهند کار نمایند، اما نباید برای کار کردن جان خود را بدهند.

علی رغم آنکه آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در دنیا را دارد، ترامپ مردم را برای اعتراض به محدودیتها تهییج و فرمانداران ایالتها را برای بازگشایی تحت فشار قرار داده است. هم اکنون حدود نیمی از ایالات این کشور در حال حاضر به سوی لغو نسبی تعطیلی ها پیش می فرایند.

همچنین مدلی که به تازگی اصلاح شده پیش بینی نموده حدود 135 هزار آمریکایی بر اثر کووید-19 تا اوایل اوت (اواسط مرداد) جان می بازند. به گفته محققان این رقم تقریباً دو برابر پیش بینی های قبلی است.

دلیل این پیش بینی جدیدِ اجرا شده توسط موسسه سنجش و ارزیابی سلامت دانشگاه واشنگتن، افزایش فعالیت در اغلب ایالتهای آمریکاست. انتظار می رود تا 11 مه (6 روز دیگر) بازگشایی مشاغل و کاهش محدویتهای ماندن در خانه در 31 ایالت اجرایی گردد.

طبق جدیدترین آمار و ارقام، تا به امروز سه میلیون و 727 هزار و 802 نفر از مردم سراسر دنیا به کووید-19 آلوده شده اند و از آن میان 258 هزار و 338 نفر نیز جان خود را از دست داده اند و مجموع یک میلیون 242 هزار و 347 نفر نیز بهبود پیدا نموده اند. آمریکا همچنان بیشترین میزان مبتلایان و فوتی های مرتبط با کرونا در دنیا را دارد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "بازگشایی مالی در آمریکا به قیمت جان سیاه پوستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی مالی در آمریکا به قیمت جان سیاه پوستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید