رئیس سازمان بورس: سهامدار باید مسئولیت سود و زیانش را بپذیرد

به گزارش وبلاگ چینی ها، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به این که نوسان ذات بازار سهام است، گفت: فردی که وارد این بازار می گردد باید مسئولیت ضرر و زیان را بپذیرد.

رئیس سازمان بورس: سهامدار باید مسئولیت سود و زیانش را بپذیرد

به گزارش گروه مالی وبلاگ چینی ها، حسن قالیباف اصل درباره شرایط بازار بورس و امکان تداوم فرایند رو به رشد آن گفت: از آنجایی که قیمت سهام یک شرکت تابع عومل مختلفی مانند شرایط داخلی شرکت، شرایط صنعت، اقتصاد و... است، افراد باید پیش از ورود به بازار سرمایه و خرید و فروش سهام آموزش های لازم را ببینند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه سرمایه گذاران باید در دوره های آموزشی برگزار شده در بازار سرمایه و بورس شرکت نموده و از پند های آموزشی ارائه شده در صداوسیما برای خرید و فروش سهام استفاده نمایند، اضافه نمود: فایل های آموزشی بسیاری در سایت های مختلف موجود است که مردم می توانند از آن استفاده نمایند.

قالیباف با بیان اینکه سرمایه گذار مسئول سود و زیان در بازار سرمایه و بورس است، اظهار کرد: مردم باید آگاهانه وارد بورس شده و مطالعه داشته باشد در غیر این صورت به مشاوران دارای مجوز، صندوق سرمایه گذاری، شرکت های سبد گردان و ... مراجعه نموده و سرمایه گذاری غیرمستقیم انجام دهند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه هیچ فردی نمی تواند پیش بینی دقیقی از رشد یا سقوط سهام در بازار سرمایه و بورس داشته باشد، اضافه نمود: نوسان ذات بازار است و فردی که وارد آن می گردد باید مسئولیت ضرر و زیان را بپذیرد.

وی گفت: با وجود این که بازار سرمایه جزو بازار های پیچیده است، بعضی می پندارند فقط با دریافت کد بورسی، می توانند به راحتی در این بازار خرید و فروش نمایند. از آنجایی که افرادی که در این بازار مشغول هستند، زیرک و باهوش هستند بنابراین اگر فردی بدون اطلاعات دقیق وارد آن گردد، دچار ضرر و زیان می گردد.

قالیباف با بیان اینکه مردم نباید پول مورداحتیاج برای احتیاج های اساسی مانند خرید خودرو، مسکن و کسب و کار را وارد بازار سرمایه و بورس نمایند، توضیح داد: مردم می توانند پولی که در بانک پس انداز نموده و به آن احتیاج ندارند و مازاد بر احتیاج است را وارد بازار سرمایه نمایند تا دچار استرس و خسران نشوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رئیس سازمان بورس: سهامدار باید مسئولیت سود و زیانش را بپذیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس سازمان بورس: سهامدار باید مسئولیت سود و زیانش را بپذیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید