کاوش های باستان شناسی غار قلعه کرد در سال 99 انجام نخواهد شد

به گزارش وبلاگ چینی ها، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سرپرست معاونت میراث فرهنگی استان قزوین و سرپرست کاوش های باستان شناسی غار قلعه کرد صبح روز پنجشنبه 18 اردیبهشت 99 از این غار تاریخی و برج های دوگانه خرقان در شهرستان آوج بازدید کردند.

کاوش های باستان شناسی غار قلعه کرد در سال 99 انجام نخواهد شد

به گزارش وبلاگ چینی ها به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین، علیرضا خزائلی مدیر کل این استان در این بازدید با اشاره به انجام نشدن فصل سوم کاوش های باستان شناسی غار قلعه کرد در امسال، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم امکان حضور تیم فرانسوی کاوش در ایران، فصل جدید کاوش های این محوطه در سال 99 انجام نخواهد شد و در غار پس از بازدید، مهروموم می گردد.

او اضافه کرد: در امسال نسبت به انتشار پژوهش ها و مطالعات باستان شناسی دو فصل گذشته در نشریات دانشگاهی معتبر ایران و خارج از کشور و ارائه آن در نشست های علمی اقدام خواهد شد.

خزائلی اظهار کرد: در بازدید از برج های دوگانه خرقان، برنامه های مرمتی این اثر تاریخی در سال 99 مورد آنالیز نهاده شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در ادامه با حضور معاون امور مالی استانداری، فرماندار آوج و هیئت همراه از پروژه های گردشگری این شهرستان اعم از پروژه در حال ساخت مجتمع تفریحی، درمانی و اقامتی الماس غرب، مجتمع اقامتی و پذیرایی آوای آوج و مجموعه گردشگری پل معلق آوج بازدید کرد.

منبع: میراث آریا

به "کاوش های باستان شناسی غار قلعه کرد در سال 99 انجام نخواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاوش های باستان شناسی غار قلعه کرد در سال 99 انجام نخواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید